Zwiedzamy Toruń

W dniu 04.10.2016 r. dzieci pojechały na wycieczkę do Torunia.

W wycieczce brali udział wszyscy chętni wychowankowie Domu.

Dzieci zwiedzały miasto: min. krzywą wieżę, mury obronne, stare miasto i wiele ciekawych miejsc usytuowanych w centrum Starówki. Zwiedziły też ruiny zamku krzyżackiego i katedrę św. Janów. Pan przewodnik Jarek Dąbrowski bardzo ciekawie opowiadał o historii miasta i dawnym życiu mieszkańców Torunia, swoje opowiadania ubarwiał anegdotami. Swoje zainteresowanie tematem dzieci potwierdzały wieloma pytaniami skierowanymi do Przewodnika.

Dzieci miały okazję zobaczyć też seans w Planetarium, poświęcony życiu młodego Mikołaja Kopernika i obserwować z nim wieczorne i nocne niebo nad Toruniem. Dzieciom bardzo podobał się seans.

Kolejną atrakcją był autorski pokaz wypieku pierników w Żywym Muzeum Piernika. Dzieci miały okazję poznać składniki ciasta i samodzielnie wykonać własne pierniki. W rozmowach dzieci wyrażały zadowolenie z wyjazdu. Zdobyły nowe doświadczenia życiowe, aby najpierw sprawdzić a dopiero potem oceniać. Chętnie dzieliły się z wychowawcami miłymi wrażeniami podczas zwiedzania i w drodze powrotnej.