Zrób to sam, uciesz wszystkich!

Końca kwarantanny nie widać, a siedzenie w domu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, zwłaszcza dla dzieci. Niemniej jednak czas ten można zmarnować, albo można go wykorzystać na rozwijanie swoich talentów. W Domu Dziecka zdecydowanie wybieramy to drugie!

Na terenie placówki działa wiele kółek między innymi kółko techniczno – fotograficzne. Istnieje oczywiście taka pokusa, żeby skupić się na drugim członie naszej nazwy i pobawić się w robienie zdjęć, tego co już istnieje. Natura jest piękna i pewnie wiele wdzięcznych obiektów i plenerów byśmy znaleźli, aby je namierzyć w obiektywie i jest to na pewno wdzięczne zajęcie. Wybieranie właściwego światła, zabawa czasem naświetlania i różnymi perspektywami.

Jednak znacznie większą frajdę przynosi zrobienie czegoś własnymi rękami zwłaszcza jeśli można wykorzystać materiały, które w przeciwnym razie byłyby niepotrzebne. A następnie, takie coś z niczego, sfotografować. W ten sposób drewniane palety dostały drugie życie i w ramach prac naszego kółka przemieniły się w piękne, rustykalne donice do kwiatów. Jeśli przyjrzeć się im dokładnie, to można nawet przez ich biały kolor dopatrzeć się prowansalskiego uroku 😉

Całą pracę wykonały dzieci z kółka: wykonały palety, pomalowały je na biało a następnie posadziły kwiaty. Potem można było się pobawić w ustawianie ich w takich miejscach, aby cieszyły oczy wielu, a właściwie wszystkich, bo przecież nie sposób ich nie zauważyć. Urok tej pracy polega również na tym, że ona się nie skończyła, bo teraz o zasadzone kwiaty trzeba będzie dbać na codzień, pielęgnować je i podlewać. Ale o to dzieci na pewno się postarają. Zarówno podczas pracy jak i po ustawieniu donic, można było porobić piękne fotografie. Jak to wyszło? Voilà!