Z wizytą w fabryce bombek

Grudzień to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, w tym radosnym okresie wykonujemy różne ozdoby, którymi dekorujemy nasz dom.

W tym roku postanowiliśmy odwiedzić fabrykę bombek „Bolglass” w Gnieźnie. Zwiedzając kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy  powstawania bombek.
Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki, my również  mogliśmy sami wydmuchać bombkę. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Podczas wycieczki mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.  Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabialiśmy.