Wychowankowie posadzili drzewka owocowe

Według najnowszych obliczeń na naszej planecie rosną trzy biliony czterdzieści miliardów drzew. Na każdego człowieka przypada więc około 420 drzew. Brzmi nieźle, ale niestety ta liczba wciąż się zmniejsza. Dzieci z Domu Dziecka postanowiły pomóc. Co prawda co roku wyrasta 5 miliardów nowych drzew, ale przez ludzi wycinanych i niszczonych jest 15 miliardów. Mamy więc co roku o 10 miliardów drzew mniej. Naukowcy oszacowali też, że od początku istnienia cywilizacji liczba drzew spadła o 46 procent. A więc każda akcja jest dobra aby wspomóc naturę a w konsekwencji i nas samych.

Wybór padł na drzewka owocowe, które nie tylko będą pochłaniać CO2 i cieszyć oczy, ale również i podniebienie. Czas od końca września aż do wystąpienia pierwszych mrozów, gdy panują najlepsze warunki wilgotnościowe gleby, najlepiej sprzyja dobremu przyjmowaniu się drzewek owocowych. Dzieci skorzystały więc z okazji i każde z nich wybrało i posadziło własne drzewko, którym się będzie opiekować.

Drzewka zostały podpisane imieniem dziecka oraz datą na specjalnych tabliczkach. Dzieci chętnie zaangażowały się w pracę, sadziły i podlewały nowo posadzone rośliny. A teraz czekamy na wiosnę i pierwsze listki, kwiaty a może nawet owoce.