Wigilia w Domu Dziecka

Chociaż już dawno po Świętach chcemy wrócić na chwilę myślami i pamięcią do naszego przedświątecznego spotkania, kiedy tak naprawdę rozpoczęliśmy świętowanie w naszym domu.

Ktoś może zapytać, po co jeszcze o tym pisać, ale przecież wszyscy chcemy, żeby dobroć, którą wydobywają z nas Święta trwała jak najdłużej, a poza tym jest jeszcze jeden powód, ale o nim później. Najpierw przypomnijmy co się wówczas wydarzyło. Przede wszystkim byli z nami rodzice i zaproszeni goście. Spotkanie miało miejsce w czwartek 19 grudnia, czyli całkiem blisko prawdziwej Wigilii. Stoły może się nie uginały (bo to solidne meble ;), ale pełne były pyszności, które zwykle spożywamy w Wigilię. Jak co roku, wychowankowie zaprezentowali piękny program.

Trzeba powiedzieć, że słowa, które usłyszeliśmy, wyjaśniły nam cały sens Bożego Narodzenia. Jak to streścił Ksiądz Proboszcz w swoim wpisie „dzieci zachęciły nas, aby każdy nie tylko przyjął Dziecię Jezus, ale też odkrył na nowo w sobie dziecko jak i dziecięctwo Boże, a to wbrew pozorom, nie znaczy to samo. Odkryć w sobie dziecko pomaga bardziej zrozumieć dzieci, odkryć Boże dziecięctwo, to zanurzyć się w pełnym zaufaniu Bogu Ojcu. Treści przekazane nam przez dzieci były tak głębokie i kompletne, że osoby które zabrały później głos nie mogły już nic dodać, a jedynie się do nich odwołać i pod nimi podpisać”.
Rzeczywiście tak było i po programie głos zabrał tylko pan Starosta, który złożył swoje życzenia, natomiast cytowany wyżej Ksiądz Proboszcz poprosił dzieci, aby jeśli nie wyjeżdżają na Święta do swoich domów, dotrzymały mu towarzystwa w wigilijny wieczór, aby nie czuł się samotny. Dzisiaj już wiemy, że dzieci spełniły prośbę kapłana, ale wróćmy jeszcze do spotkania wigilijnego w Domu Dziecka.

A tam nie zabrakło życzeń, łamania się opłatkiem, no i wreszcie pojawił się również Święty Mikołaj, który musiał się strasznie napracować, a dzieci podchodziły do niego po kilka razy. Dlaczego? No i to jest właśnie powód, dla którego dzisiejszy wpis musiał się ukazać: bo wielu wspaniałych ludzi wspomogło św. Mikołaja i nie można ich nie wymienić z wielką wdzięcznością. Dzięki nim dzieci mogły mieć Święta najlepsze jak to tylko było możliwe. Oto lista ludzi i instytucji o wielkich sercach:
Ubojnia Drobiu Szczytniki – p. Michał Maciejewski,
Delikatesy Centrum p. Tomasz Świniarski,
Firma Mckeen Beef Sp. z o.o.
HURT – DETAL p. K. Krzysztofowicz
Sklep Rolniczy ZŁOMTEX Stawiszyn
Firma IZOWENT p. Tomasz Kędzia
Firma ADECON Adrian Dolny Dębe
Restauracja „Mąka z Jajem” z Kalisza
Firma ACROPOL Spedycja i Transport
Piotr Leń Pietrzyków
H.W. Andrzej Witczak
Piekarnia w Koźminku
Sklep AGD, RTV ELA Stawiszyn
Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Dąbrowskiej w Kaliszu
Zespół Szkolno Przedszkolny Stobno
Zespół Szkół w Iwanowicach
IV Liceum Ogólnokształcące im. J. Paderewskiego w Kaliszu
Szkoła Podstawowa w Kakawie
Szkoła Podstawowa w Szczytnikach
Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEDYK w Ostrowie Wlkp.
Szkoła Ogrodnicza w Opatówku
oraz p. Rafał Wcisłek, p. Daria Krzaczkowska, p. Dominik Pinter, p. Klaudia Juszczak – Miklas.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!