Warsztaty na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu

W dniu 11.04.2017 roku, dzięki zaproszeniu stowarzyszenia Artem Docendi, po raz kolejny gościliśmy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym przywitał nas pan Piotr Kościelny, gł. specjalista ds. rozwoju uczelni wraz z panią dr Dorotą Młyńską-Oganiaczyk, prezes stowarzyszenia Artem Docendi i panią Martą Rajewską, sekretarz AD.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Uniwersyteckiej Galerii Sztuki, w której swoje prace wystawiają studenci. Z galerii udaliśmy się na warsztaty muzyczne prowadzone przez pana Romualda Szałka z Zakładu Edukacji Muzycznej. Podczas zajęć poznaliśmy wiele nowych instrumentów muzycznych, zapoznaliśmy się z ich charakterystyką i zastosowaniem w muzyce, ze szczególnym uwzględnieniem tańca. Kolejno przeszliśmy na warsztaty plastyczne prowadzone przez panią dr Agnieszkę Godszling z Pracowni Sztuk Projektowych. Zapoznaliśmy się z wieloma pracami wykonywanymi przez studentów oraz wykonaliśmy piękne pisanki, które przywieźliśmy do domu.

Na zakończenie warsztatów zostaliśmy obdarowani słodyczami i zaproszeni do udziału w pokazie mody organizowanego na Uniwersytecie. Z warsztatów udaliśmy się do Aguapartu, który zaprosił nas do kręgielni.