Spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 21 grudnia 2018 roku w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w którym uczestniczyli wychowankowie wraz z rodzinami i bliskimi oraz pracownicy naszej placówki. W spotkaniu wigilijnym wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal,  Dyrektor Domu Dziecka oraz Domu Pomocy Społecznej w Liskowie Agata Trzęsowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu Teresa Bogaczyk, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej Magdalena Nowak, Sekretarz Gminy Lisków Katarzyna Włodarczyk,  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liskowie Bożena Humelt, Kierownik Domu Pomocy Społecznej w Liskowie Renata Szopa, a także Proboszcz Parafii Lisków ks. Andrzej Antonii Klimek.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, wychowankowie naszej placówki tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz scenografii, dzieci przedstawiły sceny towarzyszące narodzinom Chrystusa. Występ wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a śpiew kolęd uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej. Po zakończeniu części artystycznej zostały złożone świąteczne życzenia i nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do stołu i kosztowali tradycyjnych potraw.

Po zakończonej kolacji dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja pięknymi prezentami, na które czekały z niecierpliwością. Natomiast wszyscy zaproszeni goście otrzymali drobny prezent świąteczny w postaci ręcznie wykonanej choinki.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie i przekazanie prezentów, które sprawiły naszym Dzieciom wielką radość.