Kółko plastyczne

 KONKURS  PLASTYCZNY „KOTYLION  NIEPODLEGŁOŚCIOWY”

Dnia 01.11.2018r został ogłoszony konkurs plastyczny  na „Najpiękniejszy kotylion Niepodległościowy”.  Głównymi celami  konkurs było: – zainteresowanie wychowanków tematyką Narodowego Święta Niepodległości, barwy i symbole narodowe, kreowanie aktywnych postaw patriotycznych oraz prezentacja twórczości dzieci na forum placówki.

Na konkurs wpłynęły 8 prac. W ocenie brana była pod uwagę staranność, samodzielność, oryginalność i zgodność  z tematem. Komisja  Konkursowa  miała  niełatwe zadanie. Wszystkie kotyliony były  wykorzystane podczas patriotycznych wydarzeń.

 

Grudzień 2016

Magia świąt czyli ozdoby świąteczne w naszym Domu.

Listopad 2016

Zajęcia integracyjne w Koźminku z udziałem naszych wychowanków  oraz uczestników i terapeutów Stowarzyszenia Działającego na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem Łatwiej”. Tematem zajęć było wykonywanie kartek bożonarodzeniowych z wykorzystaniem zaproponowanych materiałów.

Jesień 2016

 

W poszukiwaniu inspiracji

Zabawy na świeżym powietrzu mogą być nie tylko pełne fizycznej aktywności, ale też bardzo kreatywne. Plastyka na dworze otwiera nieograniczony wachlarz możliwości.

Dekoracje świąteczne

Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim przygotowania do Bożego Narodzenia, dlatego też wychowankowie wzięli udział w zajęciach z cyklu warsztatów artystycznych i rozpoczęli prace nad tworzeniem świątecznych ozdób. Wykorzystując olbrzymi entuzjazm i umiejętności manualne, wykonali szablony i stworzyli kolorowe witraże na okna oraz ozdoby choinkowe, które fantazyjnie ozdobili. Efekty końcowe przerosły nasze oczekiwania. Każda ozdoba jest inna, a przez to niepowtarzalna. Wychowankowie wykazali się dużą pomysłowością i praktycznością nauczyli się, jak wykorzystać to, co mamy w domu, do stworzenia świątecznych stroików dekoracyjnych. Dekorowanie domu na święta Bożego Narodzenia jest jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć, jednak to dzięki stroikom i ozdobom świątecznym nasz dom przenika atmosferą świąt, staje się przytulny i radosny.

 

W grudniu odwiedziliśmy fabrykę bombek w Gnieźnie. W ramach kółka plastycznego zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.