Każda pomoc jest cenna

Od czwartku 16 kwietnia wszyscy musimy obowiązkowo nosić maseczki ochronne. Takie rozporządzenie zostało wprowadzone, abyśmy nie tylko chronili siebie, ale przede wszystkim, w przypadku bycia zainfekowanym bezobjawowo, nie zarażali innych. Dlatego, chcąc nie chcąc, trzeba maseczki zakładać.

Wiadomo, że u nas w Domu Dziecka, zarówno pracownicy jak i wychowankowie, w czasie epidemii spędzają razem mnóstwo czasu, nie da się uniknąć kontaktu, w zasadzie izolacja jest niemożliwa. Co oznacza, że potrzebujemy mnóstwo tych maseczek. Ale skąd je wziąć?

Na szczęście Dom Dziecka ma wielu prawdziwych przyjaciół, których jak wiadomo „poznaje się w biedzie”. Z pomocą przyszedł nam Środowiskowy Dom Samopomocy w Liskowie na czele z panią Dyrektor Anną Musiałowską, gdzie wykonano i dostarczono nam sporą ilość tak poszukiwanego dzisiaj elementu ochrony. Maseczki otrzymali wychowankowie i pracownicy Domu Dziecka w Liskowie. Są one nie tylko funkcjonalne ale też bardzo ładne i kolorowe, wręcz można je dobierać do innych elementów garderoby 😉

Bardzo dziękujemy Dyrektor ŚDS pani Annie Musiałowskiej za ten piękny gest wsparcia dla nas. Podziękowania należą się również Pani Wioletcie za jej wielkie zaangażowanie w przeprowadzenie tej wspaniałej inicjatywy.

Po raz kolejny okazało się, że w trudnych chwilach, odkrywamy w sobie pokłady dobra, a z tego okresu próby możemy wyjść tylko wspierając siebie nawzajem.