Dzień Dziecka we Wrocławiu

W tym roku Dzień Dziecka postanowiliśmy spędzić inaczej niż zwykle. W dniu 30 maja 2022, spakowaliśmy kanapki, przekąski i napoje a o 6:15 podjechał po nas autobus i wyruszyliśmy na podbój Wrocławia.

O 9:30 zameldowaliśmy się w największym w Polsce parku trampolin, który był pierwszą atrakcją tego dnia. Zabawa w basenie z gąbkami, czy podczas gry w kosza w strefie „basketu” była wspaniała. Mogliśmy nawet zmierzyć się w pojedynku jak prawdziwi gladiatorzy. Bawiliśmy się tak dobrze, że nie mieliśmy najmniejszej ochoty opuszczać tego miejsca.

W planach było jednak jeszcze wiele atrakcji. W godzinach południowych byliśmy już pod „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Jest to miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele. Wystawa składa się z siedmiu stałych tematycznych stref oraz cyklicznych wystaw czasowych. Jest tam również specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu. Wszyscy z zainteresowaniem zgłębialiśmy wiedzę na temat wody, która jest nieodłącznym elementem naszego życia.

Wiedzę zdobytą w Hydropolis mogliśmy sprawdzić we wrocławskim aquaparku. Liczne atrakcje takie jak zjeżdżalnie, basen z falami, leniwa rzeka oraz wielu basenów zewnętrznych sprawiły nam wiele radości. Po kąpieli zmęczeni ale bardzo szczęśliwi i głodni ruszyliśmy na obiad. Tutaj mieliśmy chwilę wolnego czasu. Po posiłku ruszyliśmy w kierunku wrocławskiego ratusza, by móc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i trochę pozwiedzać, bo to miasto ma niesamowitą historię, która budzi zachwyt, zdumienie, fascynację i pozostawia niezwykłe bogactwo wrażeń. Nie mogliśmy również minąć pysznych lodów.

W drodze powrotnej, już tradycyjnie, zatrzymaliśmy się na mały „fast food”. W autokarze był czas na oglądanie zdjęć i dzielenie się wrażeniami. Dzień minął nam bardzo szybko, ale zostanie w pamięci na długo.