Dzień Dziecka

Czasami mówi się, że „dzieci i ryby głosu nie mają”. Ale jest przynajmniej jeden taki dzień w roku, kiedy każdy chciałby być dzieckiem, nawet jeśli się nie ma nic do gadania, prawda? Tym dniem jest oczywiście Pierwszy Czerwca i tego nic nie jest w stanie zmienić, nawet pandemia!

Czytaj więcej

Aby dzieciom było łatwiej

Jeszcze kilka miesięcy temu nauka zdalna wydawała się być jeśli nie fanaberią, to na pewno rzeczywistością dostępną dla nielicznych. Nikt wówczas nie myślał, że sytuacja globalna, czytaj pandemia korona wirusa, zmusi wszystkich do natychmiastowego przestawienia się na ten nowy sposób przekazywania i weryfikowania wiedzy.

Czytaj więcej

Zrób to sam, uciesz wszystkich!

Końca kwarantanny nie widać, a siedzenie w domu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, zwłaszcza dla dzieci. Niemniej jednak czas ten można zmarnować, albo można go wykorzystać na rozwijanie swoich talentów. W Domu Dziecka zdecydowanie wybieramy to drugie!

Czytaj więcej

Wiosenne ognisko

Nie da się ukryć, że kwarantanna i przymusowe zamknięcie w domu, choć pewnie chronią przed niebezpiecznym wirusem, to jednak oddziaływują również mocno deprymująco na wszystkich. Potrzebujemy wszyscy słońca i powietrza jak kania dżdżu!

Czytaj więcej

Wielkanoc

Najlepiej przeżywamy Święta, kiedy dobrze się do nich przygotujemy. Mimo, że istotą Wielkanocy nie jest „święconka” to jednak nie wyobrażamy sobie tych Świąt bez tradycyjnego koszyczka z pokarmami.

Czytaj więcej

Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Pablo Picasso już jako dziecko malował na najwyższym poziomie, aby potem jako dorosły wybrać technikę, która sprawia, że jego obrazy wyglądają jak namalowane przez… przedszkolaka 😉 Sztuka ma przeróżne oblicza i nigdy nie wiadomo, kiedy wrodzony talent rozbłyśnie w pełnej krasie. Dlatego zawsze warto próbować. Dzieci w Domu Dziecka też…

Czytaj więcej

Każda pomoc jest cenna

Od czwartku 16 kwietnia wszyscy musimy obowiązkowo nosić maseczki ochronne. Takie rozporządzenie zostało wprowadzone, abyśmy nie tylko chronili siebie, ale przede wszystkim, w przypadku bycia zainfekowanym bezobjawowo, nie zarażali innych. Dlatego, chcąc nie chcąc, trzeba maseczki zakładać.

Czytaj więcej

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Wiesława Sołtysika prezesa Gminnej Spółdzielni z Żelazkowa oraz pana Donata Odorczyka Przewodniczącego Rady Nadzorczej za przekazanie darowizny rzeczowej w postaci artykułów gospodarstwa domowego oraz odzieży dziecięcej dla naszych wychowanków. Gorące podziękowania składamy również na ręce pana Artura Szymczaka – Dyrektora Urzędu Pracy w Kaliszu, który…

Czytaj więcej