Wyprawa na safari do ZOO w Borysewie

Wiadomo, że dzieciaki uwielbiają zwierzaki, to się nawet rymuje. I dlatego 18.08.2020 roku 12 dzieci z Domu Dziecka udało się na wycieczkę do ZOO w Borysewa, pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Laskowskiej i Bogumiły Włodarskiej. Jak to zwykle bywa, również ta atrakcja została zorganizowana przez Radę Wychowanków.

Czytaj więcej

WESTERNLAND, czyli dzieci na Dzikim Zachodzie

Dorośli od lat mogli fascynować się Dzikim Zachodem dzięki wspaniałym filmom zwanym westernami, „Bonanzą” i innymi. Ale młode pokolenie nie zna tych historii. Aby nadrobić te zaległości, 10.08.2020 roku, 11 dzieci pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Laskowskiej oraz Bogumiły Włodarskiej udały się na wycieczkę do Westernlandu. Organizatorem była Rada Wychowanków.

Czytaj więcej

Wakacyjne retrospekcje: zabawy na basenie

Czasami kiedy oglądamy filmy przyrodnicze można zauważyć takie ciekawe zwierzaki jak hipopotamy. I zwłaszcza latem człowiek okropnie im zazdrości, że one się tak non stop taplają w wodzie. Każdy by się chciał tak potaplać, nawet jeśli się nie umie pływać! Zresztą, hipopotamy, jak się okazuje, też nie potrafią 😉

Czytaj więcej

Wakacyjne retrospekcje: letnie kino

Usiąść wygodnie najlepiej ze świeżo zrobionym popcornem i na godzinę lub dwie zanurzyć się w zupełnie innym świecie, emocjonować się razem z głównym bohaterem i mimo, że nie ruszamy się z miejsca przeżywać setki niesamowitych przygód – oto magia kina!

Czytaj więcej

Wakacyjne retrospekcje: Pamiętamy!

Wszyscy, i to nie tylko w Liskowie, wiemy, że w tym roku przypadają ważne rocznice związane z założycielem naszego Domu Dziecka, ks. prałatem Wacławem Blizińskim. 150 rocznica jego urodzin przypadła 28 lipca, natomiast dzieci wychowankowie Domu Dziecka uczcili ją kilka dni później, bo 2 sierpnia.

Czytaj więcej

Wakacyjne retrospekcje: wycieczka rowerowa

Tegoroczne wakacje z reżimem pandemicznym nie sprzyjały zorganizowanym imprezom, ale przecież nie można było zupełnie zamknąć dzieci w placówce. Nie wolno też zapomnieć o konieczności wzmacniania odporności. A cóż może być lepszego od wycieczki rowerowej?

Czytaj więcej

Świętujemy 100 rocznicę powstania

Dom Dziecka w Liskowie świętuje 100 lat istnienia. Placówka założona w 1920 roku, przez wielkiego społecznika, orędownika spółdzielczości i oświaty, posła na Sejm i Senatora II RP, ks. prałata Wacława Blizińskiego, ówczesnego proboszcza z Liskowa, uchodzącego wówczas za wzorową wieś polską, w dalszym ciągu służy dzieciom i przygotowuje je do…

Czytaj więcej

Dzień Dziecka

Czasami mówi się, że „dzieci i ryby głosu nie mają”. Ale jest przynajmniej jeden taki dzień w roku, kiedy każdy chciałby być dzieckiem, nawet jeśli się nie ma nic do gadania, prawda? Tym dniem jest oczywiście Pierwszy Czerwca i tego nic nie jest w stanie zmienić, nawet pandemia!

Czytaj więcej

Aby dzieciom było łatwiej

Jeszcze kilka miesięcy temu nauka zdalna wydawała się być jeśli nie fanaberią, to na pewno rzeczywistością dostępną dla nielicznych. Nikt wówczas nie myślał, że sytuacja globalna, czytaj pandemia korona wirusa, zmusi wszystkich do natychmiastowego przestawienia się na ten nowy sposób przekazywania i weryfikowania wiedzy.

Czytaj więcej

Zrób to sam, uciesz wszystkich!

Końca kwarantanny nie widać, a siedzenie w domu nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, zwłaszcza dla dzieci. Niemniej jednak czas ten można zmarnować, albo można go wykorzystać na rozwijanie swoich talentów. W Domu Dziecka zdecydowanie wybieramy to drugie!

Czytaj więcej